Mesto Obzor

veľká piesočnatá pláž a pozvoľný vstup do mora

Mesto Obzor

Mesto OBZOR sa z roka na rok mení na jedno krásne, kvalitné a atraktívne letovisko, ktoré je obľúbenou destináciou pre Slovákov. Nachádza sa na pobreží Čierneho mora. Je vzdialené 65 km južne od Varny, 73 km od Burgasu. Súčasný názov mesta Obzor je prekladom starého názvu Helipolis. V centre sa nachádza malý park, v ktorom dominujú stĺpy a sochy z Chrámu boha Jupitera z rímskeho obdobia. Mesto Obzor ponúka rôzne možnosti zábavy pre deti, ale aj dospelých. Neďaleko mesta sa nachádza stredoveká pevnosť a krásny kláštor, na ktorý sa aktívnejším dovolenkujúcim určite oplatí ísť.

Pláž

Jedna z najkrajších a najdlhších pláží pri Čiernom mori je práve v meste OBZOR. Tiahne sa pozdĺž priezračného mora po pobreží, v dĺžke 10 km, šírke 20-80 m, s jemným zlatistým pieskom od prístavu BIALA až po starú časť mesta. Druhú stranu pláže lemuje promenáda s osvetlením, pri ktorej nájdete taverničky s výhľadom na more, ktoré je čisté rovnako ako aj pláže. Vstup do mora je plynulý, vhodný pre rodiny s deťmi. Voda má nízky obsah soli, nevyskytujú sa v nej nebezpečné a nepríjemné živočíchy. Na pláži si môžete prenajať slnečníky, ležadlá a vybrať si z bohatej ponuky vodných športov.

Zábava

V letovisku večer ožíva promenáda s fontánou, množstvo obchodíkov a reštaurácií s domácou a medzinárodnou kuchyňou. Navštíviť odporúčame kamennú reštauráciu FLINSTONE a miestnu pizzériu so živou hudbou. Dominantou námestia je veža s hodinami a amfiteáter, v ktorom sa usporadúvajú kultúrne podujatia. V meste je vybudovaný palmový park s lavičkami a jazierkom, v ktorom sa môžete príjemne poprechádzať.

Fakultatívne výlety

ponúkané na mieste, za poplatok

Nesebar - Slnečné pobrežie

Stará časť NESEBARU s prístavom sa rozkladá na polostrove, ktorý je s pevninou spojený úzkou šijou. Typické malebné balkánske domy lemujú uličky s obchodíkmi, trhmi a kaviarničkami. Najcennejšou pamiatkou sú kostoly, vzácne ukážky byzantskej architektúry. Dominantou je staré archeologické múzeum a kostol sv. Sofie.

Varna - delfinárium

Autobusový zájazd do Varny - 60 km. Návšteva delfinária s predvádzaním programu s delfínmi, prehliadka morského akvária. Prehliadka mesta s návštevou chrámu v centre Varny. Nákupy a príjemná prechádzka v meste.

Bulharský večer

Večerný výlet do neďalekej štýlovej bulharskej dedinky. Večera pozostávajúca z troch typických bulharských chodov, ponuky vína, vystúpenie folklórnej skupiny, ľudová a moderná hudba. Atrakcia večera tanec na žeravom uhlí.

Slnečné pobrežie - AQUAPARK

Super zábava vo vodnom svete, najväčšom AQUA PARKU na balkánskom pobreží! Popis aquaparku nájdete tu...

 

Doprava do Obzoru

komfort pre vás

Doprava

Cesta trvá približne 24 hodín. Vedie cez Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko. Bezpečnostné prestávky sú každé 3 až 4 hodiny.

Nástupné miesta:
Svidník, Stropkov, Giraltovce, Prešov, Košice, Vranov n/T,
Humenné, Strážske, Michalovce, Trebišov
Pri preprave kolektívov pristavujeme ZDARMA podľa požiadaviek.

Autobusová doprava:
Luxusný klimatizovaný autobus SCANIA Irizar PB s počtom sedadiel 54.
Výbava: Tónované sklá, WC, audio - video, bufet na teplé a studené nápoje, polohovateľné sedadlá vysúvateľné do uličky, opierky nôh, sieťka na časopisy, stolík, individuálne osvetlenie, zvýšený úložný priestor na batožinu.

Komfort+: káva a čaj počas cesty zdarma

Mapa trasy

Užitočné informácie

POSKYTOVANÉ SLUŽBY A ICH ROZSAH
Rozsah a kvalita služieb je presne určená týmto katalógom. Dĺžka zájazdu je počet kalendárnych dní celého zájazdu vrátane autobusovej dopravy.
AUTOBUSOVÁ DOPRAVA
Je zabezpečená vlastnými luxusnými klimatizovanými autobusmi (viď. popis) pri autobusovej doprave. Prvý a posledný deň pri autobusových zájazdoch je určený na prepravu a nie na samotnú dovolenku. Doprava prebieha aj v nočných hodinách.
TECHNICKÝ SPRIEVODCA - VODIČ
Je to náš pracovník, ktorý je Vám k dispozícii počas Vašej cesty na dovolenku, alebo pri Vašom návrate domov. Jeho úlohou je, koordinovať prepravu a zabezpečiť jej hladký priebeh.
DELEGÁT
Osoba, ktorá je Vám k dispozícii počas Vašej dovolenky obvykle okrem úvodného stretnutia aj denne v určených hodinách v kancelárii partnerskej cestovnej kancelárie RAINBOW - TOUR.
Jeho náplňou práce je hlavne asistovať pri ubytovaní klientov, organizovať fakultatívne výlety v spolupráci s miestnou CK. Je klientom k dispozícii počas informačných hodín, ktoré sú zverejnené v každom ubytovacom zariadení, spolu s telefonickým kontaktom na delegáta pre prípad nutnosti. Asistuje pri zdravotných problémoch a návšteve lekára. Odporúčame aspoň párkrát za pobyt stretnutie s ním, poskytne Vám rôzne rady, aktuálne informácie, prekonzultuje s Vami Vaše požiadavky. Delegát je našim splnomocneným zástupcom na riešenie prípadných problémov, ktoré vzniknú počas Vašej dovolenky.
UBYTOVANIE
Ubytovacie kapacity sme starostlivo vybrali a v katalógu sú podrobne opísané. Viac ako dvojposteľová izba je obyčajne vybavená prístelkou vo forme rozkladacieho gauča, pohovky, alebo rozkladacieho ležadla. Pri ubytovaní v izbách s prístelkami je nutné uvedomiť si, že použitím prístelky sa zmenšuje obytný priestor izby. Avšak menšie pohodlie je zohľadnené zľavou pri ubytovaní na prístelke. Podľa medzinárodných ubytovacích štandardov a zvyklostí v cestovnom ruchu majú hostia posledný deň čerpania služieb uvoľniť izby do 9.00 hod., aby ich bolo možné pripraviť pre ďalších hostí. Ubytovanie je preto v deň príchodu možné obvykle po 14.00 hod. Príchod do miesta dovolenky v skorých ranných hodinách, resp. neskorý odchod neoprávňujú k využívaniu izieb nad stanovený čas. CK nemôže garantovať bezprostrednú nadväznosť ubytovania na príchod klienta do zariadenia.
ĎALŠIE RADY
Neovplyvniteľnou skutočnosťou, s ktorou sa môžete v prímorských krajinách stretnúť, je hmyz. Odporúčame pribaliť si prípravky proti komárom. Údaje o vzdialenosti na pláž sú orientačné. Ležadlá a slnečníky na pláži sú za poplatok.