Bratislava, Viedeň 2 dni | Praha, Hluboká, 5 dní | Valtice, Lednice, 2 dni |
Krakov, Osvienčim, 2 dni Florencia, Rím, 5 dní |

Bratislava, Viedeň

Pozývame Vás na príjemný výlet do dvoch metropol.

Bratislava, Viedeň, 2 dni

Medzi najnavštevovanejšie pamiatky Bratislavy patrí Bratislavský hrad, Dóm sv. Martina, Stará radnica, Primaciálny palác, Michalská brána, Grassalkovičov palác, Mirbachov palác, Dom U dobrého pastiera, Hrad Devín a Slavín.

Viedeň má 1,65 milióna obyvateľov a metropolitná oblasť, ktorú vytvára, okolo 2,2 milióna. Je politickým, priemyselným, hospodárskym a kultúrnym centrom štátu. Mesto leží na úpätí Viedenského lesa („Wiener Wald“). Pre zaujímavú polohu, históriu a impozantnú výstavbu mesto nazývajú aj Dunajskou metropolou. Spolu s Bratislavou , ktorá sa nachádza iba 60 km východne od Viedne, vytvára najtesnejšie zoskupenie dvoch hlavných miest v Európe.

Program zájazdu

1. deň: Odchod v skorých ranných hodinách. Príchod do Bratislavy okolo 10:30 hod. Prehliadka Bratislavského hradu a pamätníka Slavín. Počas pešej prehliadky po centre objavíte čaro Starého mesta: Primaciálny (Arcibiskupský) palác, Michalská brána, Františkánsky kostol, budova bývalej Uhorskej kráľovskej komory, historická budova Academia Istropolitana, Dóm sv. Martina, Hlavné námestie, Stará Radnica, SND, Reduta. Voľný program, prehliadka nábrežia, OC Eurovea. Ubytovanie.

2. deň: Raňajky, transfer do Viedne, po príchode prehliadka historického centra mesta tzv. Ringu. Pokračovať budeme prehliadkou zámku Schonbrunn - bývalé letné sídlo Habsburgovcov. Po prehliadke sa vrátime do centra mesta a budeme pokračovať peši. Graben, Stefansdom, Kärtnerstrasse, Opera. Po prehliadke osobné voľno, odchod domov okolo 18:00 hod. Príchod domov v skorých ranných hodinách.

(program a časy jednotlivých vstupov sa môžu zmeniť podľa sprievodcov)
- prehliadku zámku je možné zameniť za návštevu Prátra a Múzea voskových figurín
- ceny ďalších vstupov upresníme podľa programu

Termín: celoročne
Cena: 169,00 €

V cene je zahrnuté: 1x ubytovanie, 1x raňajky, doprava, poistenie LN, technický sprievodca, miestny sprievodca, poistenie insolventnosti CK, DPH
Cena nezahŕňa:
Schönbrunn:

Cena platí pri 42 platiacich osobách.
Nástupné miesta: Humenné, Michalovce, Prešov + 5 €/osoba
Trebišov, Košice + 7 €/osoba

ninerálna voda zdarma káva a čaj zdarma technický sprievodca miestný licencovaný sprievodca

Praha, Hluboká

Prahou kráčali cisári, králi, šľachta aj bedári. Opísali ju básnici, ospievali trubadúri.

Praha, Hluboká, 5 dní

Mesto, v ktorom nájdete priestor na očarujúci zážitok. Spoznajte staré budovy, ktoré si prežili svoje večné príbehy v časoch ich najväčšej slávy. Pozorne načúvajte, pretože v každej z nich je ukryté množstvo príbehov, ktoré prežili tisícročia, len aby mohli byť objavené a rozprávane ďalším generáciám. Prechádzajte sa uličkami po ktorých kráčali nielen králi, ale aj básnici a muzikanti, ktorý sa snažili na tisíce spôsobov opísať túto metropolu. Preto si nenechajte újsť šancu zažiť nezabudnuteľnú atmosféru Prahy, ktorá sa s Vami bude stále lúčiť s prísľubom návratu...

Program zájazdu

1. deň: Odchod zo Slovenska o 22:00 hod. Počas cesty pravidelné bezpečnostné prestávky.

2. deň: Príchod do Prahy okolo 10:00 hod. Dopoludnie začneme prechádzkou s miestnym sprievodcom po Václavskom námestí, prejdeme k Prašnej bráne cez ulicu Celetná na Staromestské námestie, zastavíme sa pri Týnskom chráme, Orloji, Klementíne, prejdeme po Karlovom moste, potúlame sa romantickými zákutiami Kampy a Staromestkým námestím. O 17:00 hod. presun na hotel. Voľný program.

3. deň: Raňajky. Stretnutie so sprievodcom o 10:00 hod. V tento deň navštívime rozsiahly areál Pražského hradu s Chrámom Sv. Víta, poprechádzame sa po Malej Strane, posedíme si vo Valdštejnskej záhrade. Popoludní sa vyvezieme lanovkou na Petřín, zastavíme sa pri Strahovskom kláštore a vo Hvezdárni M. R. Štefánika cca do 17:00 hod. Presun na hotel.

4. deň: Raňajky. Presun skupiny na zámok Hluboká nad Vltavou. (rozprávkové sídlo utkané zo snov krásnej pani). Prehliadka so sprievodcom o 13:00 hod. Odchod na Slovensko vo večerných hodinách. Nočný transfér.

5. deň: Príchod na Slovensko v skorých ranných hodinách.

(program a časy jednotlivých vstupov sa môžu zmeniť podľa sprievodcov)

Termín: celoročne
Cena: 239,00 €

V cene je zahrnuté: 2x ubytovanie, 2x raňajky, doprava, poistenie LN, technický sprievodca, miestny sprievodca, poistenie insolventnosti, DPH

Cena nezahrňa:
Vstup Hluboká:
Lístky na MHD: upresneníme podľa programu

Cena platí pri 42 platiacich osobách.
Nástupné miesta: Humenné, Michalovce, Prešov + 5€/osoba
Trebišov, Košice + 7€/osoba

minerálna voda zdarma káva a čaj zdarma technický sprievodca miestný licencovaný sprievodca

Valtice, Lednice

Krásny zámok, parky a jazerá.

Valtice, Lednice, 2 dni

1. deň: Odchod zo Slovenska o 04:00 hod. Príchod do Velehradu. Prehliadka mesta. V obci sa nachádza najstaršie cisterciánske opátstvo na Morave. Je najna-vštevovanejším pútnickym miestom Českej republiky. V ľudovej tradícii je (mylne) stotožňovaná s hlavným strediskom Veľkej Moravy, Veligradom napriek tomu, že názov Velehrad sa prvýkrát objavuje až v listine olomouckého biskupa Jindřicha Zdíka z r. 1131. Prehliadka archeoskanzenu so sprievodcom. Ubytovanie hotel Skanzen v Modre.

2. deň: Presun skupiny do areálu Valtice, prehliadka so sprievodcom o 11:00 hod. Poobede príchod do Lednic. Lednicko-valtický areál je krajinný celok s rozlohou 283,09 km² v okrese Břeclav. V decembri 1996 bol zapísaný na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Prehliadka zámku Lednice so sprievodcom o 14:00 hod. Poobede prehliadka Mlýnského rybníka. Podvečer odchod domov. Príchod v skorých ranných hodinách.
- (program a časy jednotlivých vstupov sa môžu zmeniť podľa sprievodcov)

Termín: celoročne
Cena: 159,00 €

V cene je zahrnuté:
1x ubytovanie, 1x raňajky, doprava, poistenie LN, technický sprievodca, miestny sprievodca, poistenie insolventnosti, DPH
Cena nezahrňa:
Valtice:
Lednice:
Archeoskanzen Velehrad:

Cena platí pri 42 platiacich osobách.
Nástupné miesta: Humenné, Michalovce, Prešov + 5 €/osoba
Trebišov, Košice + 7 €/osoba

ninerálna voda zdarma káva a čaj zdarma technický sprievodca miestný licencovaný sprievodca

Krakov, Osvienčim

Krakov je hlavné mesto Malopolského vojvodstva. Leží na hornom toku rieky Visla.

Krakov, Osvienčim, 2 dni

Krakov je hlavné mesto Malopoľského vojvodstva. Leží na hornom toku rieky Visla. Je to všeobecné centrum južného Poľska. Staré mesto je charakteristické početnými historickými stavbami, komplex stredovekých a renesančných budov Starého mesta kráľovský zámok Wawel, Sukiennice.
Mesto vzniklo okolo roku 800 ako obranný hrad Vislanov na križovatke obchodných ciest, koncom 9. storočia súčasť Veľkej Moravy. V 10. storočí bol vybudovaný hrad Wawel a mesto sa stalo súčasťou Poľska (asi 999). Krakov je jedným z najdôležitejších poľských turistických centier s cennými pamiatkami z rôznych epôch. V Krakove se nachádza vyše 6 tisíc historických objektov Wawelské návršie: Katedrála (Katedra na Wawelu) Královský hrad (Zamek Królewski na Wawelu) Dračia jama (Smocza Jama).

Počas druhej svetovej vojny bolo zavraždených šesť miliónov osôb bez rozdielu veku a pohlavia len z jediného dôvodu: boli Židia. Symbolom tohto bezprecedentného zločinu sa stal vyhladzovací tábor Osvienčim, kde bolo zmarených 1,5 milióna ľudských životov, prevažne Židov, ale aj politických väzňov, vojnových zajatcov a Rómov.

Program zájazdu

1. deň: Odchod skupiny o 5:30 hod. Prehliadka Osvienčimu o 13:45 hod. so sprievodcom, trvá asi tri hodiny. Po prehliadke múzea cca 16:30 hod. odchod skupiny do Krakova. Ubytovanie, večera okolo 19:00 hod. Po večery voľný program.

2. deň: Raňajky o 07:30 hod. Prehliadku Krakowa so sprievodcom začneme o 09:00 hod. Prehliadka hradu Wawel so sprievodcom, následne prehliadka Starého mesta - Rynek najväčšie námestie v strednej Európe (Sukenica, Mariánsky kostol, Kostol sv. Vojtecha), židovskej štvrte Kazimierz. Návšteva nákupného centra Galeria Krakowska. Odchod na Slovensko, s príchodom okolo 22:00 hod.

(program a časy jednotlivých vstupov sa môžu zmeniť podľa sprievodcov)
- možnosť doplniť program o návštevu parku miniatúr, http://www.inwaldpark.pl/ alebo o individuálnu prehliadku Wadovíc, rodiska Jána Pavle II.

Termín: celoročne
Cena: 129,00 €/osoba

V cene je zahrnuté: 1x ubytovanie, 1x polpenzia, doprava, cestovné poistenie, poistenie insolventnosti CK, DPH

Povinný doplatok vstupy:
Osvienčim so sprievodcom:
Wawel a sprievodca po Krakove:
Park miniatúr:
Nástupné miesta: Trebišov, Košice + 7 €/osoba
Humenné, Michalovce, Prešov + 5€/osoba
Cena platí pri 42 platiacich osobách,

ninerálna voda zdarma miestný licencovaný sprievodca

Florencia, Rím

pozývame Vás na príjemný výlet

Florencia a Rím, 5 dní

Dve úžasné mestá plné histórie a pamiatok.

Program zájazdu

1. deň: Odchod v dopoludňajších hodinách, tranzit cez krajiny EÚ do Talianska.

2. deň: V ranných hodinách príchod do Florencie. Pešia prehliadka mesta: Bibliotéka Nazionale, Kostol Santa Croce - ukrývajúci náhrobky talianskych osobností, akými sú Michalengelo či Macchiavelli. Námestie Piazza delle Signoria, Palazzo Vecchio, Dóm Santa Maria del Fiore je jedna z najväčších katedrál na svete. Mohutná stavba v gotickom slohu, Campanile - 82 metrov vysoká zvonica, Kostol San Lorenzo (najstarší kostol vo Florencii), Ponte Vecchio - Starý most, Palazzo Pitti - palác Pitiovcov, ktorý je jedným z najväčších florentských palácov. Po prehliadke presun do Ríma, ubytovanie.

3. deň: Po raňajkách presun do centra mesta. Celodenná prehliadka mesta: Lateránska bazilika, Piazza di Spagna - námestie so španielskymi schodmi a barokovou Fontánou La Barcaccia, Fontána Di Trevi - „najkrajšia fontána v Ríme”, Piazza Colonna - námestie so stĺpom Marca Aurelia, Panteón - chrám všetkých bohov, Piazza Navona - námestie s troma fontánami, Piazza Venezia - pamätník Viktora Emanuela II., ktorý symbolizuje znovuzjednotenie Talianska, Kapitol – najnižší a historicky najvýznamnejší vrch, Forum Romanum – zrúcaniny antických chrámov a bazilík, Koloseum - svetoznámy amfiteáter. Ubytovanie.

4. deň: Raňajky, odchod do Vatikánu. Prehliadka Námestia sv. Petra, Bazilika sv. Petra s hrobkami pápežov, možnosť výstupu na kupolu alebo návšteva Vatikánskych múzeí, ku ktorým patrí aj Sixtínska kaplnka. Voľný program, vo večerných hodinách odchod na Slovensko.

5. deň: Návrat na Slovensko v dopoludňajších hodinách.

(program a časy jednotlivých vstupov sa môžu zmeniť podľa sprievodcov)

Termín: celoročne
Cena: na vyžiadanie

V cene je zahrnuté: 2x ubytovanie, 2x raňajky, doprava, poistenie LN, technický sprievodca, miestny sprievodca, poistenie insolventnosti CK, DPH
Cena nezahŕňa: vstupné do historických objektov, galérií, múzeí
- výšku vstupov doplníme podľa odsúhlaseného programu

Cena platí pri 42 platiacich osobách.
Nástupné miesta: Humenné, Michalovce, Prešov + 5 €/osoba
Trebišov, Košice + 7 €/osoba

ninerálna voda zdarma káva a čaj zdarma technický sprievodca miestný licencovaný sprievodca